Heb jij de afgelopen maanden hard gewerkt, maar ook veel geld uitgegeven? Is het getal onderaan jouw loonstrookje altijd net iets te laag? Of ben je gewoon een zuinige Hollander? Dan hebben wij de perfecte reisbestemming voor jou. In de Balkan, aan de Middellandse zee, ten noorden van Griekenland en ten zuiden van Montenegro ligt het prachtige land Albanië, waarschijnlijk het goedkoopste land van Europa.
De Balkan
Albanië en haar buurlanden behoren tot de Balkan. Dit gebied begint in het westen in Kroatië en loopt in het oosten tot Bulgarije en het zuiden tot Griekenland. Bij de term Balkan denk je al snel aan een aantal tragische oorlogen in de 20e eeuw. Er is ook een grote kans dat je bij de term Balkan aan goedkope vakantiebestemmingen denkt. Want inderdaad, de Balkan is vergeleken West-Europa een super goedkope regio. De Balkan is daarom bij uitstek de ideale plek voor een backpackreis voor velen. Is je geld bijna op? Sluit je reis dan af in Albanië. Zelfs voor Balkan begrippen is dit land goedkoper dan goedkoop.
Hoe goedkoop?
Nu zit je misschien te denken; jaja maar hoe goedkoop is goedkoop? De prijzen in Albanië zijn vaak twee keer zo goedkoop dan de prijzen in Nederland. Restaurants zijn zelfs nog goedkoper, voor tien euro kan je heerlijk uitgebreid dineren. En een lekkere espresso kost omgerekend zestig eurocent. Voor een halve liter bier betaal je minder dan twee euro.
Wij Reizen In Albanië
Albanië staat al lang op ons verlanglijstje, maar elke keer komt het er (nog) niet van. Toen Anniek & Mattias één maand door Albanië ging reizen hebben we ze gevraagd hun ervaringen hier met ons te delen. Zodat wij en jij voorbereid naar Albanië kunnen vertrekken.
Lars, Dasja & Ninja reizen in Brutus (camper) over de wereld. We laten je graag meegenieten maar helpen je nog liever verder met jouw reisvoorbereiding. Volg onze sociale kanalen, het blog of schrijf je in voor de nieuwsbrief.
Let hierbij wel op dat deze prijzen in toeristische gebieden of in de toeristische periode een stuk kunnen stijgen. In het centrum van Tirana zal bijvoorbeeld de prijs drie keer zo hoog zijn dan in een klein dorpje in het binnenland. Overnachten is heel betaalbaar, de prijzen verschillen van vijf euro in een hostel, tien euro op een camping tot maximaal 50 euro in hotel. Het bezoeken van bezienswaardigheden kost tussen de één en tien euro.
Waarom zijn de prijzen zo laag?
Albanië heeft een aantal zware jaren achter zich gelaten (link blog communisme in Albanië). Door het communistische verleden van het land en de gesloten grenzen heeft Albanië veel ontwikkelingen gemist. Albanië heeft vergeleken met Europa een erg laag bruto nationaal product. Meer dan tien procent van de bevolking leeft onder de armoedegrens en de werkloosheid is, vooral onder jongeren, hoog. Mensen verdienen gemiddeld 376 euro per maand. Dat is voor ons als Nederlanders ongelofelijk laag. Maar het is daarom niet gek dat de prijzen zo laag zijn.
Goedkoop & goed op reis
Albanië is een prachtig land, met haar hoge bergen in het noorden en haar adembenemende kustlijn. Het is een ideaal vakantieland, de combinatie van de prachtige natuur, de vriendelijke mensen en de lage prijzen is perfect. Geniet van al het mooist voor de laagste prijs. Maar houdt wel in je achterhoofd dat veel mensen het niet zo breed hebben. Geef bijvoorbeeld een extra hoge fooi of koop je fruit en groente bij een verkopertje langs de weg. Boek je overnachting bij een klein hotel dat door een familie wordt gerund. Zo kan het hele land profiteren van jou als toerist en gaat jou geld niet alleen naar grote ketens en buitenlandse investeerders.