Kosten camperreis Noord-Europa

Een kostenoverzicht van 5 maanden reizen door Scandinavië en de Baltische Staten

Benieuwd naar de kosten van een camperreis door Noord-Europa? In dit blog delen we onze uitgaven tijdens een vijf maanden durende reis door Polen, de Baltische Staten, Finland en Noorwegen. Ontdek hoe onze dagelijkse kosten zijn verdeeld en krijg inzicht in het financiële plaatje van het reizen met een camper door Noord-Europa.
Home » Europa » Kosten camperreis Noord-Europa
Geschreven door: Dasja

Dit is het derde blog in de reeks van “wat kost reizen met een camper”. Deze keer gaan we in op de kosten van een camperreis door Noord-Europa. Want als er iets van invloed is op de kosten van het reizen met de camper, dan zijn het de bestemmingen wel. En zeker Scandinavië krikt de gemiddelde kosten per dag flink op. Waar de eerdere blogs vooral per jaar een inzicht gaven in de kosten van een camperreis door Zuid-Europa (€45 per dag) en de kosten van kriskras door Europa trekken, van IJsland tot Italië (€63 per dag) beperken we ons hier op de vijf maanden waarin we door Polen, de Baltische Staten, Finland en Noorwegen reisden. Dit is ook het eerste kostenoverzicht met onze Brutus, dus zoek naar de verschillen in vaste kosten om te zien welke invloed Brutus daarop heeft ;).

Hoe wij reizen

We nemen niet direct de kosten van onze reis door Noord-Europa in overweging. Eerst geven we wat achtergrondinformatie over onze reisstijl, aangezien bijna iedereen op zijn of haar eigen manier met de camper rondreist. Deze individuele aanpak heeft directe invloed op de kosten. We delen graag hoe wij reizen, zodat je een beter beeld krijgt van de opbouw van de kosten. Hierdoor kun je beoordelen of deze kosten ook voor jou van toepassing zijn en of je wellicht goedkoper of juist duurder uit zult zijn…

Van begin april tot eind september reizen we via Noord-Polen naar de Baltische Staten (Litouwen, Letland en Estland) naar Finland. In Finland rijden we zo veel mogelijk over gravelwegen tot de grensovergang met Noorwegen. Vanaf de Noordkaap zakken we via de Lofoten af naar Zuid-Noorwegen vanaf waar we de ferry naar Denemarken pakken. Een reis van 12.016 kilometer (89 km per dag) met een hoge dieselprijs, in totaal geven we €2.909,- uit aan diesel.

Waar het kan staan we vrij of wild. Maar ook wij ontkomen niet aan betaalde overnachtingen, al is dit maar een hele beperkte kostenpost voor ons. Koken doen we over het algemeen gewoon lekker zelf met lokale producten. Al kunnen we het in steden of lokale markten vaak niet laten om wat lokale specialiteiten te proeven. Uit eten is ook sporadisch, gemiddeld 1 à 2 keer per maand. De meeste activiteiten die we ondernemen zijn gratis, maar in Noord-Europa hebben we ons soms ook laten gaan. Vooral de walvis excursie was prijzig, maar het geld zeker waard.

Hieronder gaat de tekst verder waar we onze vaste en variabele kosten uiteen zetten.

Wij Reizen In

Lars, Dasja & Ninja reizen in Brutus (camper) over de wereld.  Na zes maanden Nieuw-Zeeland in een klein omgebouwd busje wisten we het zeker. Reizen met een camper is voor ons dé manier om de wereld te ontdekken! Terug in Nederland kochten we een camper. Sinds 2015 zijn we op ontdekkingsreis door Europa en Marokko.

We laten je graag meegenieten maar helpen je nog liever verder met jouw reisvoorbereiding. Volg onze sociale kanalen, het blog of schrijf je in voor de nieuwsbrief.

[acf_content_shortcode]

Dasja

is net iets te perfectionistisch, waardoor alles standaard langer duurt dan verwacht. Maar het ziet er dan wel altijd piekfijn uit! Als kind verkende ze, door zeeziekte vaak met tegenzin, de Noord-Europese wateren met een zeilboot. Reizen in een camper bevalt haar dan ook stukken beter, en zelfs ferry-overtochten gaan tegenwoordig meestal goed. Dasja droomde meer dan tien jaar over backpacken in Nieuw-Zeeland en het opzoeken van haar familie. Geen zwart gat na die trip, want er is nog zoveel meer te ontdekken. Het liefste reist Dasja het hele jaar, simpelweg omdat ze daar gelukkiger van wordt. Hoewel de wil om carrière te maken af en toe nog opkwam, is deze uiteindelijk ook de kop ingedrukt. Genieten van het leven is belangrijker, en genieten doet ze als ze op reis is.

Plaats de eerste reactie


ebook camper do's en don'ts
Download gratis onze Camper Do's & Don'ts

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang dit handige eBoek gratis. Na het succesvol inschrijven ontvang je een kortingscode in de welkomstmail waarmee je het eBoek Camper Do’s & Don’ts gratis kunt “kopen”.

Schrijf je in