Frankrijk is een ideaal camperland. De voorzieningen zijn uitstekend en er is altijd een bezienswaardigheid in de buurt. Er is dan ook nooit een moment van verveling. Er zijn verschillende manieren om met een camper te genieten in Frankrijk. Op deze pagina worden ze besproken net als enkele tips voor het verkennen van Frankrijk met een camper. De meest voor de hand liggende campings worden hier niet beschreven. Informatie daarover is te vinden op de kamperen in Frankrijk pagina.
Camperplaatsen
Veel dorpen en steden hebben aangewezen camperplaatsen waar overnacht mag worden. De kwaliteit hiervan verschilt, van parkeerplaatsen waar gratis gestaan mag worden tot betaalde plekken prachtig gelegen aan de kust of in de natuur. Daarnaast kent Frankrijk steeds meer campings die specifieke camperplekken inrichten waar tegen een gereduceerd tarief overnacht kan worden. Vaak zijn de plekken net buiten de camping maar mag er gebruikt gemaakt worden van alle campingfaciliteiten.
De faciliteiten op camperplaatsen zijn verschillend. De meeste beschikken over een zogenoemde sanizuil. Hier kan het chemisch toilet worden geleegd, het grijswater (vuilwatertank) worden geloosd en blauwwater (schoonwatertank) worden getankt. Sommige sanizuilen beschikken daarnaast over een stroompunt. Bij de meeste sanizuilen moet er een paar euro betaald worden, soms zijn ze gratis te gebruiken.
Tip: Er zijn gidsen (ACSI) die een groot aantal camperplaatsen in kaart hebben gebracht met bijbehorende faciliteiten. De NKC heeft ook een handige app waarin deze allemaal staan, met reacties en beoordelingen van eerdere bezoekers.
4 reacties
Esther
Hebben jullie tips en/of ervaring om met een tolkastje door Frankrijk te rijden voor campers hoger dan 3meter en zwaarder dan 3,5ton
Dasja
Hi Esther,
Wij hebben, met het tolkastje die bij de ANWB verkrijgbaar is, slechte ervaringen. Doordat we boven de 3.5 ton zijn werkte dit niet. De tolpoortjes gingen niet open. Ondertussen werd er wel bij dat kastje elke maand gebruikskosten afgeschreven. Dus ons advies, niet doen 😉 Maar misschien nog even navragen of het inmiddels is aangepast. We hebben bijvoorbeeld in Noorwegen wel met een tolkastje gereden en dat werkte perfect!
roose
ik heb een camper van 10 jaar oud, een diesel. Op welke regels van het verkeer moet ik attent zijn en welke attributen moet ik aan boord hebben om reglementair te zijn met de wegcode
Dasja
Frankrijk is bezig met het inregelen van milieuzones, waar milieustickers voor nodig zijn. Deze zijn veelal voor steden (o.a. Parijs) en dan vooral de binnenstad. Afhankelijk van je route/plannen kan het dus slim zijn om deze aan te schaffen. Meer informatie vind je op de officiële website (Engels).
Wat regelgeving en verplichte items betreft hebben we meer informatie op de Rijden in Frankrijk pagina. Alvast een hele fijne reis door Frankrijk!