Kamperen in Marokko

Campings genoeg voor een rondreis met camper, caravan of tent

Door heel Marokko kom je campings tegen en kamperen is er een stuk goedkoper dan in Europa, al mag je niet altijd dezelfde luxe verwachten. Met een camper of caravan heb je veel mogelijkheden, maar ook met een tent kun je prima kamperen in Marokko. We vertellen je hier wat je kunt verwachten van campings in Marokko.
Kamperen in Marokko
Kamperen in Marokko
Met je eigen tent in de Sahara slapen

Kamperen en het gebruik van campings is vooral relevant als je met een camper of caravan door Marokko reist. Maar ook als je per vliegtuig naar Marokko reist om vervolgens een rondreis te maken kun je gaan kamperen. Het kost misschien wat meer moeite, maar het is een leuke én goedkope manier om te overnachten. We vertellen je meer over de kosten, faciliteiten en de kwaliteit die je kunt verwachten van campings in Marokko. Het klimaat in de winter is aangenaam, waardoor het op de meeste plekken geen straf is om in je tent of camper te slapen. Sta je liever niet op campings maar vrij in de natuur? Wildkamperen in Marokko is mogelijk, maar beperkt. In de praktijk wissel je dit vaak af met campings.

Tip: Maak kopieën van je paspoort en kentekenbewijs en noteer hierop ook het nummer dat je bij de inreisstempel krijgt. Op vrijwel elke camping moet je namelijk per persoon een formulier invullen met je gegevens. Met een kopie kun je deze vaak achterlaten bij de receptie, zodat zij het formulier voor je invullen. Zodra alles geregeld is, kun je de kopie weer meenemen. Dat scheelt een hoop gedoe.

Praktisch: dit is kamperen in Marokko

Zeker als je met een caravan of camper naar Marokko gaat, ontkom je niet aan campings. Op sommige plekken is wildkamperen simpelweg lastig, op andere plekken is het te druk of expliciet verboden. In die gevallen is een camping de enige optie.

Het begrip ‘camping’ wordt in Marokko bovendien vrij breed gebruikt. Dit kan bijvoorbeeld ook een parkeerplaats bij een hotel zijn, waarvan je dan wel de faciliteiten mag gebruiken. Aan de andere kant van het spectrum vind je juist luxe campings met een zwembad, hamam en zelfs een broodjesservice.

Er is dus voor elk type kampeerder wel een camping te vinden. Tijdens een rondreis zul je echter ook af en toe op een camping terechtkomen die minder luxe is dan je zou willen, of juist luxer dan nodig. Het verschilt per regio wat voor campings je tegenkomt, maar ook hoeveel er zijn.

Hoewel kamperen in Marokko vooral wordt gedaan met campers en in mindere mate caravans, betekent dat niet dat je niet met een tent door Marokko kunt trekken. Integendeel: het is juist een leuk en vaak goedkoper alternatief om te overnachten. Want hoe kom je dichter bij die 1001-nachtenervaring dan door te slapen in een tent?

Let wel extra goed op bij het uitzoeken van je camping. Sommige campings hebben echte tentplekken, bijvoorbeeld op gras, terwijl op andere plekken de grond zo hard is dat je je haringen krom slaat. Er zijn ook campings die vooral gericht zijn op campers, met betonnen plaatsen.

Echt elk type camping: In Marokko kom je echt elk type camping tegen. Van kleinschalige campings gerund door families en gemeentecampings tot hotels of restaurants die hun parkeerplaats beschikbaar stellen, en zelfs luxe resorts. Sommige campings liggen rustig en afgelegen, andere zijn juist populair vanwege hun ligging of serviceniveau. Er zijn zelfs campings waar je het terrein nauwelijks hoeft te verlaten: van de bakker tot de groenteman en zelfs een automonteur komt gewoon bij je langs.

De prijzen liggen meestal tussen de €6,- en €15,- per nacht (vaak voor twee personen). Een nadeel is dat je kampeerspullen nodig hebt. Je kunt deze meenemen vanuit Nederland, zeker als je met de ferry reist. Een andere optie is om je kampeeruitrusting in Marokko aan te schaffen.

Kamperen tijdens een vliegvakantie

Ga je met het vliegtuig naar Marokko, maar wil je toch graag kamperen? Dat hoeft geen probleem te zijn. Je kunt een camper huren, zodat je na aankomst direct op pad kunt. Maar ook met een huurauto is kamperen prima mogelijk.

Je kunt natuurlijk je volledige kampeeruitrusting meenemen vanuit Nederland, maar er zijn ook handige alternatieven. Zo heeft Decathlon inmiddels meerdere vestigingen in Marokko. In vrijwel alle logische steden om op te vliegen vind je wel een winkel in de buurt, zoals in Marrakech, Casablanca, Fez en Agadir.

Wil je weten wat je kampeeruitrusting kost? Decathlon heeft gewoon een Marokkaanse webshop, waardoor je vooraf goed kunt inschatten wat je kwijt bent – en eventueel zelfs alvast kunt bestellen. Hier vind je bijvoorbeeld alle tenten.

Wat te doen met je tijdelijke gear? Koop je kampeerspullen in Marokko, gooi deze dan na je reis niet zomaar weg. Zeker buiten de steden kun je er lokale mensen nog heel blij mee maken.

Start jouw Marokko rondreis!

Start jouw Marokko rondreis of vakantie met behulp van onze ervaringen, opgedaan in ruim 7 maanden toeren door dit gastvrije Noord-Afrikaanse land. We hebben alles over Marokko overzichtelijk voor je uitgewerkt in dit eBook. Van de Marokkaanse cultuur tot niet te missen bezienswaardigheden, mooie reisroutes en handige tips & tricks. Kortom, alles wat je nodig hebt om optimaal te genieten van Marokko. Met of zonder camper.

Bekijk het eBook
reizen in marokko ebook
auto huren
Auto verhuur
All-in huurprijzen
24/7 Nederlandse support
Bekijk het aanbod
vliegtickets vergelijken
Vliegtickets vergelijken
Ook hotels en huurauto's
Verhuurders vergelijken
Bekijk het aanbod
unieke reizen
Breed Marokko reisaanbod
Individuele rondreizen
Toffe losse bouwstenen
Bekijk het aanbod
Outdoor activiteiten
Online boeken
8.000+ activiteiten wereldwijd
Bekijk het aanbod
groepsreizen
Unieke groepsreizen
NL reisbegeleiding
Ook reizen met kinderen
Bekijk het aanbod
Auto huren
Verhuurders vergelijken
Beste deals vinden
Bekijk het aanbod

Marokkaanse campings zijn van een andere kwaliteit

Het klinkt allemaal erg tof, toch? Kamperen in Marokko. Maar er zitten wel wat ‘maars’ aan vast. Verwacht namelijk geen campings zoals we die in Europa kennen. Hoewel ze er zeker zijn, is de meerderheid toch wat eenvoudiger. Een beetje flexibiliteit – en het ontbreken van smetvrees – is dan geen overbodige luxe. Sommige campings lijken namelijk structureel minder goed onderhouden, met bijvoorbeeld beperkte elektriciteit en een warme douche als je geluk hebt. Uiteraard zijn er ook positieve uitzonderingen, waar alles juist tot in de puntjes is geregeld en je niets tekortkomt.

Let op: De elektriciteit is vaak niet stabiel. Zo hebben wij meegemaakt dat de camper onder stroom kwam te staan tijdens een regenbui, waarschijnlijk doordat de elektriciteitspaal niet goed geaard was. Ninja kreeg daardoor een schokje bij het instappen. Daarnaast betaal je voor elektriciteit vaak extra, reken op zo’n €2 tot €4 per nacht. De kwaliteit is dus niet altijd even betrouwbaar.

In de praktijk wissel je verschillende soorten campings met elkaar af. De luxere campings vind je vooral rondom grote steden of toeristische plekken, zoals Agadir en Marrakech. Hier kom je campings tegen die meer lijken op wat je gewend bent uit Frankrijk of Spanje, maar dan met een Marokkaans tintje.

Opvallend: Het lijkt gelukkig minder te worden, maar ze komen nog voor: campings die uitsluitend door mannen worden beheerd. Door schaamte of culturele gewoonten worden de damesdouches en -toiletten soms minder goed schoongemaakt. Daardoor kan er een duidelijk verschil zitten tussen de ervaring van mannen en vrouwen.

De verschillende campings in Marokko

We hebben de campings van Marokko proberen onder te verdelen in vier categorieën. Grote kans dat je alsnog een camping tegenkomt die hier buitenvalt, maar in de regel zijn dit de verschillende soorten campings in Marokko.

Grotere campings

Deze campings lijken het meest op de campings die we in Europa kennen. Ze beschikken vaak over vaste plaatsen met stroom, warme douches, een restaurant, een zwembad en soms zelfs een bar of kleine winkel. De kwaliteit kan nog steeds sterk verschillen, maar dit zijn over het algemeen de campings met de meeste voorzieningen en de beste sanitaire faciliteiten.

Dit type camping vind je vooral rondom steden en langs de kust. Ze zijn ideaal als uitvalsbasis om een stad te bezoeken, zonder dat je met je camper of caravan helemaal het centrum in hoeft. Campings langs de kust zijn juist populair onder overwinteraars. Sommigen blijven zelfs de hele winter op één camping staan.

Klein schalige (familie) campings

Dit zijn vaak onze favoriete campings in Marokko. Kleine campings, gerund door een familie, vaak met maar een paar plekken in een tuin, op een erf of naast een guesthouse. De voorzieningen zijn meestal simpel: een douche, toilet en soms stroom. Daar staat tegenover dat de sfeer heel goed is en je soms wordt uitgenodigd om mee te eten met de familie.

Deze campings kom je vooral tegen in het binnenland, in de bergen en in kleinere dorpen.

Onze favoriete camping: De plek waar we met afstand het langst hebben gestaan, is Van Valley in Tafraoute. Hoewel het geen officiële camping is, is het wel goed geregeld. Je mag zelf je plekje zoeken in de vallei en elke avond komt de opzichter langs om 20 dirham (ongeveer €2,-) op te halen. ’s Ochtends komt de bakker langs, vrouwen komen je was ophalen en kinderen verkopen van alles en nog wat. Is je water op? Dan komt er een truck of pickup langs om je voor een paar euro bij te vullen. Dit is wildkamperen-plus, met rondom heerlijke uitzichten.

Campings bij hotels of restaurants

Omdat Marokko populair is onder camperaars, spelen ook hotels en restaurants hierop in. Zo hebben veel hotels, auberges en restaurants een terrein waar je met een camper, caravan of soms zelfs met een tent mag staan. Soms is dit een officiële camping, maar vaak is het meer een parkeerplaats met voorzieningen. In de meeste gevallen mag je gebruikmaken van het toilet, de douche en het restaurant van het hotel.

Camperplaatsen en parkings (parking gardé)

Hoewel het geen campings zijn en je hier meestal niet met een tent kunt kamperen, benoemen we ze hier toch: camperplaatsen. Vooral in steden en langs de kust kom je deze veel tegen. Het zijn geen campings, maar bewaakte parkeerplaatsen waar je mag overnachten. Soms is er stroom en water beschikbaar, maar vaak gaat het vooral om een plek om te staan met bewaking. Je betaalt dan voor het parkeren en de beveiliging.

Vooraf boeken of reserveren hoeft niet

In Marokko hoef je campings over het algemeen niet vooraf te boeken. Je rijdt er gewoon naartoe en er is bijna altijd wel plek. Alleen bij sommige grotere en luxere campings kan het in het hoogseizoen – vooral in de winter tijdens de overwinterperiode – druk zijn. Soms staan er zelfs campers te wachten bij de ingang tot er een plek vrijkomt.

Bij dit soort campings reden wij vaak door. Niet alleen omdat ze vol stonden, maar ook omdat daar voor ons het echte Marokko-gevoel verdwijnt. Bovendien heb je vaak meer dan genoeg alternatieven in de buurt.

In tien maanden tijd hebben wij slechts twee keer meegemaakt dat een camping echt vol was. Je hoeft je dus eigenlijk geen zorgen te maken over reserveren en kunt prima op de bonnefooi door Marokko reizen.

Veelgestelde vragen – Kamperen in Marokko

Ja, kamperen in Marokko is goed mogelijk. Door het hele land vind je campings en overnachtingsplekken. Verwacht alleen niet altijd dezelfde luxe als in Europa; de kwaliteit kan sterk verschillen.
Campings in Marokko kosten gemiddeld tussen de €6 en €15 per nacht voor twee personen. Voor elektriciteit betaal je vaak extra, meestal tussen de €2 en €4 per nacht.
Nee, in de meeste gevallen is reserveren niet nodig. Je kunt gewoon aankomen en er is bijna altijd plek. Alleen bij populaire campings in het hoogseizoen kan het druk zijn.
Ja, wildkamperen is mogelijk in Marokko, maar niet overal toegestaan of praktisch. In de praktijk wisselen veel reizigers wildkamperen af met overnachten op campings. Meer over wildkamperen in Marokko lees je hier.
Ja, ook met een tent kun je prima kamperen in Marokko. Let wel op dat niet alle campings geschikt zijn voor tenten; sommige hebben harde ondergrond of zijn vooral ingericht voor campers.
Je vindt verschillende soorten campings: grote campings met veel faciliteiten, kleinschalige bij een familie of boerderij, campings bij hotels of restaurants, bewaakte parkeerplaatsen (camperplaatsen). De voorzieningen en sfeer verschillen per type en regio.
Dat verschilt per camping. Sommige campings zijn goed onderhouden en hebben moderne faciliteiten, maar veel campings zijn eenvoudiger en soms minder goed onderhouden. Een beetje flexibiliteit en geen smetvrees hebben is dus handig ;) Je kunt vragen of je eerst de faciliteiten mag bekijken voordat je beslist of je op een camping wilt gaan staan.

Foutje gespot of informatie die niet meer klopt? Geef het door via een reactie. Samen houden we ReizenIn.net actueel.

3 comments

  • S de Graauw en Toon van Hees

    Bestaat er een campinggids in boekvorm voor Marokko en zo ja war kan ik die kopen?

    • A

      Hai, Ja zeker die zijn er. Kan wel zijn dat het boek in het Frans is. Google eens op Campings du Maroc dan krijg je enkele hits. Succes en veel plezier in Marokko!

  • Park4night de app, met zeer veel camper plaatsen en gedoogplaatsen ook in Marokko

Laat je reactie achter


Nog meer over Marokko?

Check ons eBook Reizen in Marokko. Voor maar €15,- heb je het eBook Reizen in Marokko al in je mailbox staan. Zet hem op je smartphone of tablet en kom alles te weten over Marokko.

Bekijk het eBook
ebook camper do's en don'ts
Download gratis onze Camper Do's & Don'ts

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en ontvang dit handige eBoek gratis. Na het succesvol inschrijven ontvang je een kortingscode in de welkomstmail waarmee je het eBoek Camper Do’s & Don’ts gratis kunt “kopen”.

Schrijf je in